Certyfikat Koszerności

Kto otrzymuje znak koszerności za jaki produkt?

Znak koszerności po hebrajsku nazywany „Hechscher“ jest ważny dla producentów żywności lub suplementów pokarmowych. Także jako dostawca dla przemysłu przetwórczego w dziedzinie żywności i kosmetyków korzystają Państwo ze znaku koszerności. W ten sposób od razu prezentują się Państwo z partnerami i klientami oznaczonymi/wyróżnionymi znakiem koszerności jako firma godna zaufania stosująca w produkty i dodatki bez zastrzeżeń oraz najwyższe standardy higieny w całym procesie produkcji.

kosher
kosher

Dzisiaj, kiedy przetwarza się i miesza z innymi produktami lub uzupełnia dodatkami ponad 90% żywności, niezależny certyfikat Kosher zyskuje na znaczeniu. Wyznawcom wiary żydowskiej daje gwarancję, że żyją zgodnie z zasadami ich wiary. Dla osób dbających o zdrowie, konsumentów, wegetarian i wegan oznaka koszerności dokumentuje czystość produktu jak również właściwy sposób hodowli zwierząt.

1. Proces certyfikacji — w trzech krokach do certyfikatu koszerności

Proces uzyskania certyfikatu zaczyna się analizą zawartości produktów. W tym celu potrzebujemy dokładnego zestawienia produktów z ich składem w formie osobnej listy. W celu tej analizy wyślemy Państwu wzorcowe formularze, które odsyłają Państwo do nas całkowicie wypełnione. W przypadku składników niekoszernych oferujemy Państwu pasujące koszerne alternatywy.

Dodatkowo do wypełnionych formularzy potrzebujemy od Państwa kompletną i szczegółową dokumentację na temat:

  • dokładnego przebiegu produkcji
  • opis przechowywania jak również przesyłania i opakowania
  • Plany HACCP Pläne i punkty CCP jeżeli takie istnieją
  • Opis procesu produkcji schemat blokowy procesu produkcji

Na podstawie tych dokumentów może zostać przeprowadzony audyt dokumentów.Na tej podstawie stwierdzimy, czy Państwa produkty mogą być certyfikowane znakiem koszerności.

2. Krok — audyt na miejscu

Jeżeli Państwa produkty posiadają certyfikat koszerności, to audyt może odbyć się u Państwa na miejscu. Na dwa tygodnie przed audytem ustalimy z Państwem datę spotkania.

3. Krok — Certyfikat koszerności

Po audycie wystawimy Państwu natychmiast koszerne certyfikaty i otrzymają Państwo logo/naklejkę koszerności do wykorzystania na Państwa wyposażeniu firmowym, materiałach reklamowych i opakowaniu. Po roku certyfikat koszerny musi zostać zaktualizowany.

certyfikat koszerności, certyfikat koszernosci, certyfikat koszerności cena

Phone : +49 179 423 98 03

Website : https://www.kosherzert.de/pl/certyfikat-koszernosci/certyfikat

COMMENTS

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *